Meede: Kapitali- ja krediidikindlustuse kättesaadavuse parandamise rakendussüsteem Fondifond

EstFundi rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond ühtekuuluvuspoliitika rakenduskava 2014–2020 fondidest 48 miljoni euroga ja EIF investeerib 12 miljonit eurot enda poolt hallatavat kapitali.

Taotlusvoor: avatud

ValdkondTeadus- ja arendustegevus ning ettevõtlus

Euroopa Investeerimisfond (EIF), KredEx ning Eesti Vabariigi Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium (MKM) lõid riskikapitali fondifondi EstFund. EstFundi rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond ühtekuuluvuspoliitika rakenduskava 2014–2020 fondidest 48 miljoni euroga ja EIF investeerib 12 miljonit eurot enda poolt hallatavat kapitali. Kokku investeeritakse EstFundist 60 miljonit eurot, millele lisandub erainvestorite panusena ligi 40 miljonit eurot.

See leping on uuenduslik kahel põhjusel: tegu on esimese korraga, kui EFSI (the European Fund for Strategic Investments) ühendatakse ESI (the European Fund for Strategic Investments) vahenditega ning EstFund on nii-öelda fondifond. 

Investeeringuid ettevõtetesse tehakse konkursi käigus välja valitud riski- ja erakapitalifondide kaudu:

  • Tera Ventures Fund II keskendub riskikapitaliinvesteeringutele uuenduslikesse varajase arengufaasi ettevõtetesse.
  • Equity United PE I pakub laienemiskapitali suure kasvupotentsiaaliga ettevõtetele, mille eesmärk on suurendada oma tootevalikut või siseneda uutele turgudele. Enne ettevõtetesse investeerimisega alustamist kaasavad fondivalitsejad lisakapitali ka erainvestoritelt. 
  • United Angels Co-Investment Fund I investeerib aktiivselt koos erainvestoritega varajases arengufaasis Eesti ettevõtetesse

Viimati uuendatud 14.02.2021