Rekvisiidid riigilõivude ja kohtute poolt määratud tagatiste tasumiseks

Riigilõivude tasumisel tuleb kasutada unikaalset viitenumbrit, mis antakse nõude tasumiseks äriregistri ettevõtjaportaalist, kinnistuportaalist, e-notarist, kohtute registri- ja kinnistusosakondadest, kohtult, avalikust e-toimikust, kohtute infosüsteemist, Ametlike Teadaannete infosüsteemist või Patendiametist Teie e-posti aadressile pärast toimingu kohta avalduse esitamist.

Maksmisel ei ole vaja kasutada viitenumbrit, kui riigilõiv tasutakse enne toimingu tegemise taotlemist ning teil puudub unikaalne viitenumber. Juhul kui teile ei ole antud kohtulahendiga või menetlussüsteemist konkreetse riigilõivunõude tasumiseks unikaalset viitenumbrit, tuleb riigilõivu tasumisel märkida makseselgitusse selle toimingu nimetus, mille eest riigilõiv tasutakse, või viide riigilõivuseaduse riigilõivumäära kehtestavale sättele. 

Kui Patendiametile kaubamärkide  ja tööstusdisainilahenduste  toimingute eest makstav riigilõiv on tasutud taotluse esitamise käigus enne Patendiametilt viitenumbri saamist, tuleb maksel viitenumbri väli jätta täitmata. Sel juhul tuleb Patendiametile edastada riigilõivu tasumise andmed e-posti aadressile: vastuvoett@epa.ee.

Riigilõiv ja kohtute poolt määratud tagatised tasutakse Rahandusministeeriumi kontole.

Nõuete tasumiseks märkige Makse saaja: Rahandusministeerium

  1. SEB Pank – a/a EE571010220229377229 (SWIFT: EEUHEE2X)
  2. Swedbank – a/a EE062200221059223099 (SWIFT: HABAEE2X)
  3. Danske Bank – a/a EE513300333522160001 (SWIFT: FOREEE2X)
  4. Luminor Bank – a/a EE221700017003510302 (SWIFT: NDEAEE2X)

Tasutud summad/toimingud kajastuvad Maksu- ja Tolliameti e-keskkonnas. Selleks tuleb teil  e-keskkonda  sisse logida ja valida menüüribalt „Nõuded ja kohustusedning sealt „EM konto toimingute otsing“, ettemaksukonto liik „Lõivu ja tagatiste ettemaksukonto“.

Nõuet maksma kohustatud isikutel (sh solidaarkohuslastel) on võimalik tutvuda nimekirjas toodud nõuetega Maksu- ja Tolliameti e-keskkonnas. Selleks tuleb teil  e-keskkonda sisse logida ja valida menüüribalt „Nõuded ja kohustusedning sealt edasi „Nõuete otsing“.

Maksete laekumise kiirus

Pangasisese ülekande korral SEB Pangast, Swedbankist, Nordea Bankist ja Danske Bankist jõuab tööpäeval enne kl 20.00 tehtud makse Maksu- ja Tolliameti kontole üldjuhul samal päeval ning pärast kl 20.00 tehtud makse võib jõuda Maksu- ja Tolliameti kontole järgmisel tööpäeval. Kui maksate LHV Panga kaudu, siis laekub tööpäeval enne kl 16.30 tehtud makse Maksu- ja Tolliameti kontole samal päeval ning pärast kl 16.30 tehtud makse järgmisel tööpäeval.

Laekumistega seotud küsimustes on võimalik pöörduda e-posti aadressile: NAPtugi@rtk.ee või telefonil 663 8263. Samuti on võimalik pöörduda otse asutuse poole, kellelt lõivustatud toimingut taotletakse.

Nõuete tasumiseks sisenege internetipanka

SEB Swedbank Danske Krediidipank VersoLHV