Muudatused RTIPis 04.11.2021

Riigitöötaja iseteenindusportaali on alates 04.11.2021 lisandunud täiendavat funktsionaalsust isikuandmete ja koolituste moodulisse.

Muudatused isikuandmete moodulis

Isikuandmete moodulis on täienenud kõrvaltegevuste funktsionaalsus:

Kõrvaltegevuste ploki täiendused

1. Isiku kaardil on kõrvaltegevuste plokk viidud senise "Töökoht" vahelehe alt eraldi vahelelele "Kõrvaltegevused", et see oleks kasutaja jaoks paremini leitav.

2. Kõrvaltegevuste plokis on lisandunud Äriregistri päringu võimalus. 

Nupp "Uuenda andmed äriregistrist" käivitab päringu Äriregistrisse töötaja isikukoodi alusel. Kui registris eksisteerib töötaja kohta andmeid, siis kuvatakse need ekraanile sisestamisel staatuses ja kollase piirjoonega.
Äriregistrist laetud andmeid tuleb töötajal täiendada, kuna tööandja jaoks ei ole registri andmestik piisavalt informatiivne.

Täiendatud kõrvaltegevuse teatis tuleb saata kooskõlastamisele, nagu käsitsi täidetud kõrvaltegevuse teatis.

Pane tähele! Äriregistri kirjed ilmuvad kõrvaltegevuste plokki ajutiselt. Kui kirjet ei täienda ega salvesta, siis kuvalt lahkudes päringu tulemused kaovad.
Kõrvaltegevuste kuvale naastes tuleb sel juhul äriregistri päring uuesti teha.

Muudatused koolituste moodulis

Koolituste moodulis on täienenud tagasiside funktsionaalsus, lisandunud on võimalus RTIPi sisese koolitussündmuse lingi jagamiseks ja teavituste adressaatide e-mailide lisamiseks.

Tagasiside vormi kopeerimise võimalus

Tagasiside küsimustiku puhul on lisandunud tagasiside vormi kopeerimise võimalus.

Kopeerida saab nii "koostamisel" kui "välja saadetud" staatuses tagasiside vormi.

Süsteem paneb kopeeritud vormi pealkirjale laiendi "koopia", et kopeeritud vorm eristuks originaalist. Pealkiri on muudetav.

Kopeeritud tagasiside vormil saab muuta kõiki küsimusi. 

Tagasiside küsimuse kopeerimise võimalus

Tagasiside küsimustiku puhul on lisandunud küsimuse kopeerimise võimalus.

"Sisestamisel" staatuses tagasiside vormil on võimalik küsimusi kopeerida, et lihtsustada sarnaste küsimuste lisamist. Nupp "Kopeeri küsimus" lisab kopeeritud küsimuse kohe originaalküsimuse järele. 
Kopeeritud küsimuse andmeid saab muuta.
Kopeerida saab igat liiki küsimusi. 

RTIPi sisese koolitussündmuse lingi jagamine

Lisandunud on võimalus RTIPi sisese koolitussündmuse lingi jagamiseks.

Kui on soov välja saadetavasse teatesse, intranetti või kuskile mujale lisada linki koolitusele, siis selleks on nüüd olemas lingi genereerimise nupp koolituse päises.

Vajuta nuppu "Genereeri link" ning sulle kuvatakse vastava koolituse linki, mille kõrvale ilmub uus nupp "Kopeeri link". 

Vajutades nuppu "Kopeeri link" kopeeritakse link mällu ning seda on võimalik kleepida e-maili sisse, intraneti postitusse jne.

Jagatav link töötab nö ümbersuunamise lingina, see tähendab, et kui kasutaja linki vajutab, siis satub ta esmalt RTIPi avalehele, kus peab end autentima ning seejärel suunatakse ta juba konkreetse koolitusürituse vaatele.

Teavituste adressaatide hulgi lisamise võimalus

Koolituse teadete vahelehel saab nüüd RTIPi siseste adressaatide e-maile lisada hulgi kopeerides neid Excelist, Wordist või mingist muust failist.
Süsteem valideerib, kas lisatud adressaadid on koolituse sihtrühmas. 

E-mailide lisamiseks vajuta teavituse peal nuppu "Lisa e-posti kaudu".

Avanevas aknas saad valida, kas lisad e-maile ükshaaval või mitu korraga. Valides "Lisa mitu" tuleb avanevas aknas lisatavad e-mailid eraldada teineteisest semikooloniga. Süsteem valideerib sisestatud e-mailide korrektsust ning kuvab lisatavad aadressid. 

Pärast aadresside salvestamist kontrollitakse, kas adressaat on koolituse sihtrühmas ja kas tal on kehtiv töösuhe. Kui emb-kumb tingimus ei ole täidetud, eemaldab süsteem lisatud e-maili adressaatide seast ning kuvab ka vastavat hoiatust. 

Teavituse saatmine üle vaatamata staatuses osalejatele

KEKO ja AKKO koolituse loonud koolitushalduril (koolituse "omanik") on nüüd võimalus teiste asutuste "üle vaatamata" staatuses osalejatele teavitusi saata. Pannes märkeruudus linnukese üle vaatamata staatuses osalejate nimede ette, muutub aktiivseks nupp "Koostan teate valitud isikutele", mille alt saab valida kutse, meeldetuletuse või teate saatmise vahel.

Varem üle vaatamata staatuses osalejatele teavituste saatmise võimalus puudus.

Viimati uuendatud 04.11.2021