Programmi prioriteetsed suunad on:
1. ROHKEM KOOSTÖÖD TEGEVAID PIIRIÜLESEID PIIRKONDI JA ÜHISTE TEENUSTE ARENDAMINE
Alaprioriteet keskendub ühiste avalike teenuste kohandamise ja pakkumise tõhustamisele katsemeetmete abil, mis kõrvaldavad piiriala takistused uuteks ühisteks teenusteks; kohaliku omavalitsuse tasandi piiriülese koostöö tegevuste soodustamisele piiriüleste võrgustike, strateegiate ja katsemeetmete kaudu; teenuste parandamisele piirialadel ja asjaomaste organisatsioonide suutlikkuse suurendamisele; oskuste vahetamisele kogukondade vahel jms.
2. ÜHISELT JA TARGALT KASVAVAD ETTEVÕTTED
Alaprioriteet keskendub väikese ja keskmise suurusega ettevõtete kasvu ja konkurentsivõime suurendamisele; teadusasutuste, väikese ja keskmise suurusega ettevõtete ja avaliku sektori koostöö suurendamisele, et soodustada innovatsiooni ja ettevõtlust; rahvusvaheliste innovatsioonivõrgustike ja -klastrite loomine ja tugevdamisele ja rahvusvahelistumise toetamisele.
3. JÄTKUSUUTLIK JA VASTUPIDAV PROGRAMMIALA
Alaprioriteet keskendub looduskaitse ja elurikkuse ning rohetaristu edendamisele, eriti linnakeskkonnas; reostuse vähendamisele samuti pühendutakse piirialadel jäätmetekke vältimisele ning selle tarbeks uuenduslike ja jätkusuutlike strateegiate väljatöötamisele.
4. LIGIPÄÄSETAVAM JA JÄTKUSUUTLIKUM PIIRIÜLESE TURISMI KOGEMUS
Alaprioriteet keskendub kultuuri ja jätkusuutliku turismi rolli suurendamisele majandusarengus, sotsiaalses kaasamises ja sotsiaalses innovatsioonis; jätkusuutlike ja juurdepääsetavate turismitoodete ja -teenuste ühine arendamisele, mis põhineb programmiala mitmekesisel loodus- ja kultuuripärandil jms.
Eestis on võimalikud toetuse saajad erinevad Ametiasutused riiklikul, regionaalsel ja kohalikul tasandil, avaliku sektoriga võrdsustatud asutused, katusorganisatsioonid, kohalikud omavalitsused, valitsusvälised organisatsioonid, mittetulundusühingud ja sihtasutused, haridus- ja teadusasutused ning väikese ja keskmise suurusega eraettevõtted. Projektipartnerid peavad kõik olema juriidilised isikud.
Projektipartnerite omafinantseeringu minimaalne määr on 20% ja programmi maksimaalne toetuse määr kuni 80%.
Programmi rahastatakse osaliselt Euroopa Regionaalarengu Fondist.
Eesti-Läti programmi korraldusasutuseks Eestis on Riigi Tugiteenuste Keskus.
Lisainfo:
Katrin Juhanson
Eesti-Läti programm
kommunikatsioonispetsialist
- +372 50 555 27
- katrin.juhanson@estlat.eu
Viimati uuendatud 29.11.2022