Sa oled siin

Avatakse Ida-Virumaa tööstusinvesteeringute toetuse taotlusvoor

9 november 2018

Ida-Virumaa majanduse ja tööhõive ergutamiseks avatakse 12. novembril tööstusinvesteeringute toetuse taotlusvoor. Ettevõtjatel on võimalik taotleda ligi miljon eurot ühe projekti kohta. Esimeseks taotlusvooruks on riik kavandanud 3 540 000 eurot.

 

Riigi Tugiteenuste Keskuse peadirektori asetäitja Martin Karro sõnul on tegemist olulise toetusega, et arendada Ida-Virumaa piirkonna ettevõtlust ning aidata kaasa piirkonna konkurentsivõime tõstmisele. Selle toetusmeetme abil lisandub piirkonda keskmisest kõrgema palgaga töötleva tööstuse sektori töökohti ning kasvab valdkonna toodete lisandväärtus.

Eesmärk on toetada projekte, mille abil luuakse Eesti keskmisest töötleva tööstuse sektori palgast kõrgema töötasuga töökohti, mis aitaksid tõsta nii tööhõive määra kui maakonna keskmist palgataset.

 

Ühe projekti kohta antakse toetust vahemikus 150 000 eurot kuni 990 000 eurot ning toetuse määr on kuni 25 protsenti abikõlblikest kuludest. Toetust antakse investeeringutele arvestusega kuni 30 000 eurot ühe loodava töökoha kohta, mis peab ületama töötleva tööstuse keskmist palgataset. Iga toetatav projekt peab looma piirkonda vähemalt viis uut töökohta. Taotlusi saavad esitada Eestis registreeritud äriühingud, kelle projekt kuulub töötleva tööstuse valdkonda. Toetuse andmise tingimustega saab tutvuda siin.

 

Taotlusi hakkab vastu võtma ja toetusi andma Riigi Tugiteenuste Keskus. Enne taotluse esitamist tuleb läbida eelnõustamine Riigi Tugiteenuste Keskuse spetsialisti juures, mille lepib kokku Siret Soonsein. Eelnõustamine ja taotluste vastuvõtt avatakse 12. novembril ning taotlusi saab esitada e-toetuste keskkonnas.

 

Infopäevad meetme tingimuste tutvustamiseks toimusid 5. novembril Jõhvis ja venekeelne infopäev toimus 6. novembril Narvas. Infopäevade materjalidega saab tutvuda SIIN