Sa oled siin

Avatud on meetme „Puuetega inimeste eluasemete füüsiline kohandamine“ uus taotlusvoor

20 veebruar 2019

Taotlusvooru eesmärk on toetada puuetega inimeste kodude kohandamist nende vajadustele vastavaks. Sel korral eraldame kohalikele omavalitsustele kuni 7,2 miljonit eurot ja kavandatud on enam kui 1400 puudega inimese eluruumi kohandamise toetamine.

 

Riigi Tugiteenuste Keskuse peadirektori asetäitja Martin Karro sõnul on omavalitsustel alates 21. veebruarist võimalus puudega inimeste eluruumi kohanduste toetamiseks raha taotleda. Taotlusvoor on avatud pool aastat, et kõigil oleks võimalik tutvuda toetuse tingimustega ja esitada nõuetekohane taotlus. Ootame Riigi Tugiteenuste Keskuses taotlusvoorust aktiivset osavõttu ning pakume omaltpoolt kohalikele omavalitsustele küsimuste korral meelsasti tuge.

 

Taotluseid avatud meetmele saavad esitada kohalikud omavalitsused ning need tuleb esitada Riigi Tugiteenuste Keskusele e-toetuskeskkonna kaudu. II taotlusvoor avatakse 21.02.2019  ja taotluseid saab esitada kuni 26.08.2019.

 

Meetme eesmärgiks on tagada puudega inimestele paremad elamis-, õppimis- ja töötamistingimused. Toetatavateks tegevusteks meetme kaudu on eluruumi kohandamine liikuvuse (sh sissepääsu kohandamine, hoone välisukse ja eluruumi vahelise käigutee kohandamine ning hoone, selle territooriumile sissepääsu ja piirde kohandamine), personaalse hügieeni ja köögitoimingute parandamiseks.

 

Eelmise taotlusvooruga, mis toimus 2018. aastal rahuldati 56 omavalitsuse taotlused puudega inimeste eluruumide kohandamiseks. Kohalikud omavalitsused planeerisid eluruumide kohandamist kokku 2,4 miljoni euro eest.

 

Lisainfo meetme kohta leiab SIIT

 

 

Kontaktisik:

Marek Atonen, talituse juhataja, tel 663 1909, marek.atonen@rtk.ee