Sa oled siin

E-arvete osakaal kasvas aastaga 98 protsendini

1 juuli 2020

1. juulil täitub aasta Eesti riigile vaid e-arvete saatmist. Aastaga on riigiasutused koostööpartneritelt vastu võtnud 370 000 e-arvet, teatas Fitek.

"Täisautomaatne e-arvete protsess välistab käsitsi sisestamisest tekkida võivad vead, arvete kohale jõudmine on tagatud ning menetlusse ei jõua topeltarved," ütles Riigi Tugiteenuste Keskuse majandustarkvara arenduse osakonna juhataja Marek Ilves.

"Kulud arvete menetluskeskkonna teenusele on vähenenud umbes 45 protsenti tänu sellele, et enam pole vaja tasuda arvete digitaliseerimise teenuse eest," lisas ta. 

"Riigi eeskuju on samm-sammult jõudmas ka erasektorisse, kus e-arvete vastuvõtmise osakaal on aastaga kasvanud 38 protsendini. Suuremat kasvu näeme ilmselt 2021. aasta alguseks. Meil on koroonakevadest kogemus, kui kaugtöölahenduste vajadus kasvas hüppeliselt," ütles Fiteki tegevjuht Andrus Kaarelson.

98 protsendist ülejäänud 2 protsenti kuulub piiriülestele PDF-arvetele.

Fiteki mullu mais käivitatud arved.ee teenust on kasutanud üle 13 000 asutuse ja ettevõtte, saadetud on enam kui 100 000 arvet, millest 87 protsenti on e-arved. Ülejäänud on e-postiga saadetavad PDF-arved. Kolm neljandikku e-arvetest on saadetud ettevõtetelt riigile. Riigi Tugiteenuste Keskuse e-arvete haldussüsteemis menetletakse ligikaudu 32 000 e-arvet kuus. 

Finantstehnoloogia lahendusi pakkuv Fitek Grupp tegutseb Eestis, Lätis, Leedus, Slovakkias, Serbias ning Bosnias ja Hertsegoviinas. Fitek Grupp annab tööd 280 inimesele, grupi käive on üle 21 miljoni euro. Fiteki omanik on Belgia finantstehnoloogia ettevõte Unifiedpost.