Kaheksa Ida-Viru ettevõtlusprojekti saavad riigi rahastuse

23.07.2021 | 11:02

Rahandusministeerium ja Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) toetavad kaheksat projekti, mille eesmärk on elavdada ja mitmekesistada Ida-Virumaa ettevõtlust. Kokku saavad idavirulased oma ideede elluviimiseks riigilt tuge ligi 736 000 euro eest.
    • Jaga

Riigihalduse ministri Jaak Aabi sõnul aitavad tänavused projektid kaasa maakonna rohe- ja digipöördele ning soodustavad igakülgset ettevõtluse arengut. „Ettevõtlus Ida-Virumaal on saanud tõelise hoo sisse ning pakub mitmekesiseid koolitusvõimalusi – näiteks kutsutakse ellu programmid noortele ning naistele ettevõtluse ja digioskuste arendamiseks,“ tõi Aab välja.

Kokku esitati RTK-le 15 projektitaotlust, millest hindamisele jõudis 12 taotlust ja rahastada otsustati kaheksat projekti. Rahastusotsuse saanud taotluste seas on mitmeid loomemajanduse ja iduettevõtluse edendamise projekti. Kõige suurema toetuse – ligi 177 000 eurot – sai SA Tallinna Teaduspark TEHNOPOL Ida-Virumaale ettevõtluse arenguprogrammi loomiseks. Programm annab idavirulastele vajalikke teadmisi ja oskusi iduettevõtlusega tegelemiseks.

RTK projektikoordinaatori Siret Soonseina sõnul läheb taotlusvooru tulemusel elu Ida-Virumaal järjest põnevamaks. „Ida-Virumaal hakkab toimuma huvitavaid asju, mida on hea meel rahastada. Näiteks hakkab MTÜ Arvutispordi Liit õpetama noortele ettevõtlikkust ja loovust e-spordi ning mängutööstuse abil. Samuti soovib MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival Ida-Virumaal koolitada välja erinevaid spetsialiste filmitööstusele,“ tõi Soonsein teisigi näiteid rahastatud projektidest. 

Ida-Viru maakonna ettevõtluse ning inimeste tööalaste oskuste mitmekesistamise toetust rahastatakse Rahandusministeerumi Ida-Virumaa programmist. Taotlusi sai esitada selle aasta 19. aprillist kuni 31. maini. Vaata lisainfot taotlemise ja toetuse saajate kohta lähemalt RTK kodulehelt.

Mattias Jõesaar

kommunikatsioonispetsialist