Sa oled siin

Sellest aastast osutab Riigi Tugiteenuste Keskus arvestusteenust ka Kaitseministeeriumi valitsemisalale

2 jaanuar 2020

 

Alates 1. jaanuarist osutab Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) finants-, personali- ja palgaarvestuse teenust Kaitseministeeriumile ja kõigile tema valitsemisala asutustele. Koos ülesannetega andis Kaitsevägi RTK-le üle ka 32 töötajat, kes teenusega on seotud.

„Mul on hea meel, et alates sellest aastast teenindab Riigi Tugiteenuste Keskus ka vastutusrikka riigikaitse valdkonna asutusi.  Kaitseministeerium oli viimane ministeerium, kes oma arvestusteenuse keskusele üle andis ning nüüd on RTK teenindada kõik 11 ministeeriumi oma valitsemisaladega,“ ütles Riigi Tugiteenuste Keskuse peadirektor Tarmo Leppoja.

„Toetame tugiteenuste riigiülest konsolideerimist, arvestusteenuste üleandmine võimaldab Kaitseministeeriumi valitsemisalal rohkem keskenduda meie põhitegevusele – sõjalise riigikaitse ettevalmistamisele. Oleme Riigi Tugiteenuste Keskusega teinud põhjalikku eeltööd, mis lubab meil olla kindel, et tegu on kvaliteetse ja turvalise teenusega,“ lausus kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk.

Riigiasutuste tugiteenuste tsentraliseerimise tulemusel ning ühtsete arvestusstandardite juurutamise, ühtse majandustarkvara kasutusele võtmise ning arvestuse pidamise koondamise tulemusena on paranenud arvestuse kvaliteet ja arvestus on muutunud efektiivsemaks. 2020. aasta seisuga osutab Riigi Tugiteenuste Keskus arvestusteenust 162 riigiasutusele.

Tarmo Leppoja
Peadirektor
Riigi Tugiteenuste Keskus
663 1801
tarmo.leppoja@rtk.ee