Sa oled siin

Sulgus Kesk-Läänemere programmi neljas taotlusvoor

31 January 2019

16. novembril sulgus Kesk-Läänemere 2014-2020 programmiperioodi neljas taotlusvoor. Kokku laekus 37 taotlust: 21 tavaprojektide ning 16 väikeprojektide elluviimiseks. Neljanda taotlusvooru raames on programmil võimalik rahastuse saanud projekte toetada ligikaudu 8 miljonit euroga.

Tegemist oli osaliselt avatud toetussuundadega taotlusvooruga, taotlusi laekus kõikidest avatud toetussuundadest. Toetussuundade teemadeks olid uued teadmismahukad Kesk-Läänemere ettevõtted, Kesk-Läänemere ettevõtete eksportimine uutele turgudele, loodus- ja kultuuriressursside arendamine kestlikeks turismiatraktsioonideks, inimeste ja kaupade täiustatud transpordivood ning rohkemate inimeste kasu tugevamatest Kesk-Läänemere kogukondadest.

Projektide hindamine on juba alanud, teave rahastuse saanud projektide kohta selgub märtsis. Projektide esimene võimalik algusaeg on 2019. aasta 1.aprill, lõppema peavad need hiljemalt 2021. aasta 30. juunil. Riigi Tugiteenuste Keskuse toetuste rakendamise osakonna juhataja Urmo Merila on taotlusvooru tulemuste osas optimistlik, sõnades, et „hoolimata sellest, et taotlusvoor alles sulgus ning taotluste läbivaatamine on veel pooleli, võib julgelt väita, et programmi taotlusvooru tulemusena saavad kindlasti hoo sisse erinevad põnevad piiriülesed koostööprojektid, mis aitavad toetuse saajatel oma tegevusi läbi viia ja eesmärke saavutada“.

Kesk-Läänemere programm on saanud Euroopa Regionaalarengufondilt täiendava rahastuse, mis tähendab, et viienda taotlusvooru toimumine juba sel sügisel on väga tõenäoline. Täpsem info taotlusvooru toimumise ja tingimuste osas selgub aprillis.

Kesk-Läänemere programm on piiriülene programm ühiste probleemide koos lahendamiseks või ühiste võimaluste nimel koos töötamiseks. Selles osalevad Eesti Vabariik, Läti Vabariik, Soome Vabariik (sh Ahvenamaa) ning Rootsi Kuningriik. Kokku on alates 2015. aasta esimesest taotlusvoorust esitatud 454 taotlust, seejuures on rahastuse saanud 97 projekti. Kesk-Läänemere programmi kohta saab lähemalt lugeda aadressil http://centralbaltic.eu/, Eestit puudutavatel uudistel silma peal hoidmiseks tasub tellida uudiskiri aadressil http://centralbaltic.eu/content/subscribe-our-newsletters.

Lisainfo: Ingel Luts, Kesk-Läänemere programmi infojuht, Eesti teabepunkt, mob: +372 5694 4985, tel: +372 663 1927